dnes je 15.7.2024

Input:

Dotaz: Těhotná zaměstnankyně a suplování

2.11.2021, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

Těhotná paní učitelka nám sdělila, že po dobu těhotenství nemůže chodit suplovat, protože je to v rozporu se zákoníkem práce. Tuto informaci se mi nepodařilo ověřit, je někde uvedena?

Odpověď:

Pracovní podmínky žen upravuje ustanovení § 238 a následující zákona č. 262/2006 Sb., zákoník práce, ve znění pozdějších předpisů. Ustanovení § 238 zakazuje zaměstnávat zaměstnankyně pracemi, které ohrožují jejich mateřství. Ministerstvo zdravotnictví

Nahrávám...
Nahrávám...