dnes je 15.7.2024

Input:

Dotaz: Prodloužení zkušební doby

8.12.2021, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

Prodlužuje se zkušební doba zaměstnance o dobu, kterou strávil na nemocenské nebo OČR? Ve smlouvě se zaměstnancem máme ujednanou tříměsíční zkušební dobu.

Odpověď:

Zkušební doba má svou právní úpravu v ustanovení § 35 zákona č. 262/2006 Sb., zákoníku práce, ve znění pozdějších předpisů. Podle citovaného ustanovení musí být zkušební doba sjednána písemně a nesmí být sjednána delší než

a) 3 měsíce po sobě jdoucí ode dne vzniku pracovního poměru (§ 36),

b)

Nahrávám...
Nahrávám...