dnes je 15.7.2024

Input:

Dotaz: Plný úvazek (21 hodin) do 4 dnů

27.4.2022, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

Zakazuje nějaká norma, aby učitel učil plný úvazek hodin ve 4 dnech? Máme učitele, který léta učí každý pátek v jazykové škole, ale přesto by rád na naší škole učil plný úvazek. Zatím má vždy max. 18 hodin.

Odpověď:

Pracovní dobu rozvrhuje zaměstnanci zaměstnavatel (§ 81 zákona č. 262/2006 Sb., zákoník práce, ve znění pozdějších předpisů, dále jen zákoník práce). Ta nemusí byt rozvržena v 5denním pracovním týdnu. Dodrží-li při rozvržení pracovní

Nahrávám...
Nahrávám...