dnes je 15.7.2024

Input:

Dotaz: Dar při odchodu do starobního důchodu

14.11.2022, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

Zaměstnanec si zažádal o starobní důchod, který mu byl přiznán, ale pracovní poměr neskončil. Zaměstnanec si nepožádal o dar. Lze tomuto zaměstnanci poskytnout dar až při ukončení pracovního poměru, např. za dva roky, kdy skutečně odejde na starobní důchod?

Odpověď:

Správně byste měli mít ve směrnici uveden text v souladu s § 14 odst. 1 písm. d) vyhlášky č. 114/2002 Sb., kde se uvádí: „Z fondu lze poskytovat zaměstnancům věcné nebo

Nahrávám...
Nahrávám...